Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumlar 2016

14 Mart 2016
Sınavsız Memur Alımı Yapan Kurumlar 2016

2016 Sınavsız Memur Alımı

Geçtiğimiz yıllarda sınavsız memur alımı, yapıldığı bilgisi tüm haber sitelerinde paylaşılmıştır. Her hangi bir sınava girmeksizin yani KPSS sınav sonucuna bakılmaksızın memur alımı yapılacaktır. Sınavsız alım yapacak kurumlar elbetteki tek bir kurum tarafından yapılmayacaktır. Farklı kurumlarda sınavsız olarak alınacak olan memur sayısı hakkında şimdilik bir rakam vermek doğru olmayacaktır.

Bir çok insan öğrenimini gördükten sonra en son zorlandıkları atama için takıldıkları KPSS sınavına takılıp kalabiliyor veyada sınavı kazanmasına ragmen bir türlü atanamıyor. Eğer sizde KPSS sınavı ile uğraşmadan memur olmak istiyorsanız sınavsız memur alan kurum ilanlarını dikkatli takip ederek başvurabilirsiniz. Bu ilanlar sürekli olarak iskurr.gen.tr internet sitesi üzerinden sürekli olarak duyurulmaktadır.

2016 yılında sınavsız memur alımı yapacak olan kurumlar şu şekilde verilmiştir.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı
TOKİ
Özelleştirme İdaresi
Başbakanlık Basın Müşavirliği
TÜİK
AB Bakanlığı Başkanlıkları
Başbakanlık
Cumhurbaşkanlığı
Gelir İdaresi Başkanlığı
TBMM Memurlukları
Bazı Bakanlık Pozisyonlarında Yardımcılık.

2016 sınavsız memur alımları farklı farklı aylarda ve farklı kurumlarında yapılmaktadır. Farklı kurumlara farklı pozisyonlar için memur alımı yapılacaktır. İlerleyen günlerde tam olarak netlik kazanacak bu durum hakkında bilgi sahibi olmak için iskurr.gen.tr sitesini takip edin.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Zabıta Memuru Olunur? başlıklı makalemizde Kimler Zabıta Olabilir, KPSS Puanı ve Zabıta Alımında Başvuru Şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.