Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Sınavsız Memur Alan Kamu Kurumları 2015

Sınavsız Memur Alan Kamu Kurumları 2015

Sınavsız Memur Alan Kamu Kurumları, 2015

Merhaba değerli okurlarımız KPSS Sınavına girmeden de adayların aranacak bir takım özel istisnai şartları taşımaları durumunda bazı kurumlara KPSS’sınavına girmeden devlet memuru olarak atanabilecekler. Bu şekilde sınavsız memur alımlarından yararlanmak isteyen adaylar listelenmiş kurumların ilanlarını devamlı takip etmelerinde fayda vardır.

KPSS şartı olmadan bünyesinde  sınavsız memur personel alan kurumlar

– Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı kadroları
– Bakan Yardımcılığı kadroları – Başbakanlık Baş müşavirliği de sınavsız atamayla memur alabiliyor.
– Milli istihbarat teşkilatı da özerk yapısı gereği sınavsız memur ataması yapabiliyor. – Milli güvenlik Kurulu da istisnai durumlarda memur atalamarını sınavsız yapabilen kurumlar arasında.
– Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı da uygun gördüğü durumlarda sınavsız memur alabiliyor.
– Sınavsız memur alımı yapabilen bir diğer kurum da “Devlet Sanatçılığı” olarak bilinen unvan. Devlet sanatçılığı atamaları Başbakan’ın önerisi Cumhurbaşkanı’nın onayı ile sınavsız olarak yapılıyor.
– Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadroları
– Türkiye İstatistik Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu
– Avrupa Birliği Bakanlığı Başkanlıkları (İdari Hizmetler Başkanlığı hariç) kadrosu
– Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkan Yardımcısı, Başkanlık Müşaviri, Basın Müşaviri ve Hukuk Müşaviri kadroları
– Gelir İdaresi Başkanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği kadrosu
– Bakanlar Kurulu Sekreterliği kadrosu
– Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında veya kadro açıklamalar bölümünde özel nitelikli olarak gösterilen kadrolar
– Özel Kalem Müdürlüğü kadroları – Valilik kadroları

Aranan Şartlar:

Belirtilen kurumlar için sınav şartı aranmaz, sınavsız olarak doğrudan atama yapılabilir. Fakat devlet memuru olabilmek için aranan genel nitelikler sınavsız atama yapılan bu kadrolar içinde aranır.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.