Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Sınavsız Atma Yokuyla Memur Nasıl Olunur

29 Ekim 2015
Sınavsız Atma Yokuyla  Memur Nasıl Olunur

Sınavsız Atma Yokuyla  Memur Nasıl Olunur

Merhaba değerli okurlarımız Sınavsız atama yoluyla devlet memuru alan kurumlardan bir kaçını örnek vermek gerekirse.

Cumhur Başkanlıgı Genel sekreterliği,Başbakanlık Müşavirligi,Milli İstihbarat Teşkilatı,Milli Güvenlik Kurumu,Milli Güvenlik Kurumu Sekreterligi,Toki Başkanlığı gibi kurumlar sınavsız atama yolu ile memur alabilmekteler.

Ayrıca devlet sanatçıları dedigimiz sanatçılarda bu kategoriye dahil edilmektedirler. Yani bunlarda herhangi bir sınava girmeden direkt olarak atama yolu ile devlet memuru olabilmektedirler. Bu atamalar Başbakanın önerisi ile Cumhur başkanı onayı ile atanmaktadırlar.

Özetlemek gerekirse bu kurumlara Sınavsız Açıktan atama yolu ile Memur tayin edilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diyanet İşleri Yurt Dışına 200 Din Görevlisi Gönderiyor başlıklı makalemizde 200 Personel Yurt Dışına Gönderileceki, Diyanet İşleri ve Diyanet İşleri Yurtdışı İş İlanları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.