Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Sahte Diplomaların Örgüt Bağlantıları İnceleniyor

7 Şubat 2016
Sahte Diplomaların Örgüt Bağlantıları İnceleniyor

7 Şubat tarihinde yapılan açıklara göre sahte diploma ile öğretmenlik yapanların sayısı 72’den 80’e çıkmıştı. Bu gelişme ile birlikte YÖK kamuda çalışan 3 milyon diplomayı mercek altına almaya karar verdi.

Star gazetesinin haberine göre  Yükseköğretim Kurulu’nun, (YÖK) kasım ayında sahte diplomanın önüne geçmek amacıyla mezun olan öğrencilere ait verilerin toplandığı veri tabanı olan “Yükseköğretim Mezun Doğrulama ve Sorgulama Sistemi”ni aktif hale getirmesinin ardından ilk adımı Milli Eğitim Bakanlığı atmıştı.

DİPLOMALARIN SAHTE OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILACAK

İncelemeler kapsamında diploması sahte durumda olan öğretmenler görevden alınmaya başladı. Sayıları 80’i bulan öğretmenler hakkında soruşturma açılırken araştırmanın daha da derinleştiği öğrenildi . Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla yürütülen soruşturmada il ve ilçe milli eğitim müdürleri personelinin , teslim alınan diplomaların sahte olduğunu bilip bilmediği araştırılacak .

SAHTE DİPLOMADA ÖRGÜTSEL BAĞLANTI İDDİASI!

Türkiye genelinde ortaya çıkarılan sahte diploma skandalının ardından suçun örgütlü işlenmesi ihtimali üzerinde duruluyor. Bu kapsamda incelemelere başlanırken her ilkendi soruşturmasını yürütecek.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Bakanlığı 4920 Sağlık Personeli Alacak 2016 başlıklı makalemizde 2016, alım ve Personel hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Sahte Diplomaların Örgüt Bağlantıları İnceleniyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.