Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Reklam Sms’lerini Şikayet Etmek

1 Ağustos 2015
Reklam Sms’lerini Şikayet Etmek

Reklam Sms’lerini Nasıl Şikayet Ederim

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bizzat web sitesine “E-ileti Şikâyeti ” isimli ir bölüm ilave etti . Tüketici bu bağlantıya tıklayarak rahatlıkla mesaj ve mail şikayeti yapabilecek. Onay alınmadan gönderilen reklam SMS’lerini ve mailleri şikayet etme kısmına şikayete konu olan mesaj ve mailin görüntüsü de eklenebilecek. Reklam SMS şikayet etmeReklam SMS’leri ve mail şikayet adresi

1 Mayıs’tan itibaren tüketiciden onay alınmadan reklam iletisi yollamak yasaklandı. Fakat yasağa nazaran , birçok firma; tüketiciye farklı şekilllerde SMS ve mail göndermeye devam etmekte .

Bu konu ile baş etmek için artık Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na el yazılı , imzalı dilekçe vermeye gerek yok. Bakanlık, tüketicilerin şikayetlerini iletmesi için webten uygulama başlattı. Bu sistem yardımıyla yurttaş webten şkayete konu olan SMS leri gönderen firmayı, şikayete konu olan SMS fotğrafını rahatlıkla bildirebilecek.

Bakanlığın web sitesine giriş yaparak , en altta, solda bulunan “E-ileti Şikâyeti ” kutusuna tıklayın. Buradan rahatlıkla kendilerine gelen reklam SMS’lerini, e-mail’leri ve sesli iletileri şikâyet edin. Şikayet için tiss.gtb.gov.tr adresinde açılan bağlaantıda TC kimlik numaranızla giriş yaparak “Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi” üzerinden şikayetinizi bildirin. Konu ile ilgili değerlendirme yapılarak size dönüş yapılmasını bekleyin.

Reklam SMS Şikayet Etmek için Tıklayınız!

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.