Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

PTT 990 Personel Alacak

22 Temmuz 2015
PTT 990 Personel Alacak

PTT 990 Personel Alacak

Memur adaylarının uzunca zamandır beklediği PTT iş ilanı yayınlandı. Posta, telgraf, kargo, lojistik, dağıtım hizmetlerinde tercih edilen kamu kurumu sözleşmeli olarak personel alacağını ilan etti . PTT A.Ş. çeşitli branşlarda olmak üzere 990 personel alımı için ilan yayınladı. Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yayınlanan sözleşmeli personel ilanında hangi ünvanlarda, kaç kişinin işe alınacağı, her ünvan için farklı farklı müracaat şartları bildiriliyor .

PTT çeşitli ünvanlarda tam 990 personel alacak. PTT artık yazılı sınav şarrtını kaldırmıştı. Bu nedenle adayların sadece sözlü imtihana iştirak edeceği bildirildi . PTT merkez ve taşra teşkilatlarında isdihdam edilmek üzere çeşitli ünvanlarda 900 kişi işe alınacak. Her üncan için aranan KPSS puan şartı değişiyor. Ancak posta dağıtıcısı başvurusu için KPSS puanının 50 olması gerekirken, mühendis kadrosu için KPSS’den 75 puan almış olmak gerekmektedir .

PTT Gişe ve Ofis Görevlisi alımında bile 4 yıllık üniversite mezunu olma ve 2014 yılında gerçekleşen KPSS’den 70 puan alma şartı arıyor. Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için ise KPSS’den 50 puan ve en az iki yıllık eğitim veren yüksekokullardan mezuniyet şartı arıyor.

Başvuru İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.