Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Polis Ve Askerin Vurma Yetkisi Var ?

7 Eylül 2015
Polis Ve Askerin Vurma Yetkisi Var ?

Polis Ve Askerin Vurma Yetkisi Var ?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz’in geçen temmuz ayı sonunda tüm il emniyet müdürüne bir genelge yayınlandığı öğrenildi. Genelgede, 4 Nisan tarihinde yürürlüğe giren iç güvenlik paketinde toplum olaylarında kamu düzenini bozucu eylemlere karşı alınacak tedbirlerinin belirlendiğine dikkat çekildi. Son zamanlarda meydana gelen toplumsal olaylarda bu yetkilerin tam ve etkin bir şekilde kullanılmadığı müşahede edildiği belirtildi.
Yayınlanan yazıda iç güvenlik paketinin kolluk kuvvetlerini ilgilendiren maddelerini sıralanırken, Yayınlanan yazının devamında kolluk kuvvetlerinin kişilerin üstlerini ve araçlarını mahkeme kararı olmadan arayabileceği, başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürenler için “koruma altına alma veya uzaklaştırma” yetkileri de anımsatıldı.
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, yasal düzenleme ile birlikte “Kendisine veya başkalarına, işyerlerine, konutlara, kamu binalarına, okullara, yurtlara, ibadethanelere, araçlara ve kişilerin tek tek veya toplu halde bulunduğu açık veya kapalı alanlara molotof, patlayıcı, yanıcı, yakıcı, boğucu, yaralayıcı ve benzeri silahlarla saldıran veya saldırmaya teşebbüs edenlere karşı, saldırıyı etkisiz kılmak amacıyla ve etkisiz kılacak ölçüde silah kullanılabilmesi” yetkisinin kolluğa tanındığını vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Polis Ve Askerin Vurma Yetkisi Var ? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.