Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

PMYO Sınav Sonuçları 2015

17 Temmuz 2015
PMYO Sınav Sonuçları  2015

PMYO Sınav Sonuçları  2015

2015 PMYO YGS baraj puanını sağlayan adaylar Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla belirlenen tarihlerde alakalı sınav merkezlerinde mülakata katıldılar. PMYO girişi için düzenlenen mülakat sınavının değerlendirme işlemleri tamamlandı . Lise mezunlarının katıldığı 2015 PMYO giriş imtihanı neticeleri belirlendi . Lise eğitimini tamamlayarak 2 sene süreyle ön lisans düzeyinde eğitim verecek olan Polis Meslek Yüksekokulları giriş sınavına dahil olan adayların değerlendirme işlemleri tamamlandı . 2015-2016 eğitim senesinde Polis Meslek Yüksekokulları öğrencileri belirlendi . 2015-2016 eğitim senesinde Polis Meslek Yüksekokullarına girecek olan 2 bin 700 erkek , 300 kadın olmak üzere toplam 3.000 öğrenci seçildi. İşte 2015 PMYO mülakat sonuçları…

Emniyet Genel Müdürlüğü 2015 PMYO giriş sınavı sonuçlarını açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Emniyet teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere lise mezunlarına 2 yıl süreyle ön lisans düzeyinde eğitim veren Polis Meslek Yüksekokulları’na 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 2 bin 700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3 bin polis memuru adayı öğrenci alımı sınavları tamamlanmıştır. Yapılan sınav sonucunda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapılmıştır. Okullara alınacak polis memuru adayları sayısına göre sınavda başarılı olan ‘asil’ aday ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun yüzde 30’u oranında ‘yedek’ aday belirlenmiştir. Asil kazanan adayların okullara geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Yüksekokulu öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacaktır” denildi.

Sınava katılan adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesinde TC kimlik numarası ve parolası ile sınav sonuçlarına erişebilecekler. EGM adaylara yazılı tebligat yapılmayacağını duyurdu. “Asil” olarak başarılı olan adayların, en geç 10 Ağustos 2015 günü mesai saati bitimine kadar yerleştirildiği okula başvurmaları gerekmekte

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.