Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Nasıl Zabıta Memuru Olunur?

13 Mart 2016
Nasıl Zabıta Memuru Olunur?

Zabıta Memuru Başvuru Şartları Neler ?

Zabıta memuru olmak isteyenler, Bildiğniz gibi belediyelerde çalışmak isteyenlerin ilk araştırdıkları konu belediyede zabıta memuru nasıl olunur. Peki zabıta memur  nasıl olunur? Zabıta memuru olmak istiyorum ama şartlar nelerdir? Zabıta memuru ne iş yapar? İskurr.gen.tr sitesi olarak bu konuları merak edenler ve zabıta memuru olmak isteyenler için bir araştırma yaparak bir makale düzenledik Şimdi dilerseniz detaylara geçelim.

Belediyelerde dışardan gözüken en iyi işe sahip insanlar hiç şüphesiz zabıta memurlarıdır. Bir çok kişinin de hayellerini süsler zabıta memuru olmak. Bilmeyenler için hatırlatmak istedik artık belediyeler zabıta alımlarını hem kadrolu hemde sözleşmeli olarak yapabilmektedir. Fakat elbette her meslek ve ünvan gibi zabıta olmanın da bazı şartları vardır yani her isteyen zabıta olamaz.

Zabıta memuru olabilmek için adayların ilk olarak bazı şart ve niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Eğer sizde zabıta memuru alımlarından haberdar olmak için ayrıca sitemizi takip edebilirsiniz. Her neyse Zabıta alımlarında askerlik durumu, boy,kilo ,yaş veyanında farklı şartlar karşımıza çıkıyor. Peki zabıta alımlarında istene şartlar nelerdir? İskurr.gen.tr sizin için araştırdı. Şimdi inceleyelim…

BİR ZABITANIN GÖREVLERİ NELERDİR?

Zabıta memuru olmak isteyen adaylar ilk olarak zabıta memurluğunun gerektirdiği şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Zabıta memurluğu için istenilen şartları yerine getiren adaylar sitemizi takip ederek yayınlanan her hangi bir şahir il veya ilçe için zabıta alım ilanlarına başvuru yapabilirler. Bir konuya açıklık getirelim zabıta sadece sokak satıcılarını kovalayan bir meslek değildir. Zabıtaların asıl görevleri şu şekilde verilmiştir. ”Belediyeden izin almadan çalışan ruhsatsız, insan sağlığını hiçe sayan işletmelere göz açtırmamak,Şehirdeki içme sularının denetimlerini yapmak ve Belediyece satışa sunulmuş olan mal ve ürünlerin denetimlerini gerçekleştirmek üzere işletmeleri kontrol etmek” başlı görevleri vardır.

ZABITA MEMURU OLMA ŞARTLAR NELER?
1-Türkiye CUMHURİYETİ vatandaşı olan adaylar.
2-25 yaşını doldurmamış olan adaylar.
3-Kamu haklarının hiçbirinden mahrum olmayan adaylar.
4-Yüz Kızartıcı bir ceza almamış olan adaylar.
5- Yasa uyarınca herhangi bir durumdan dolayı hüküm giymemiş olan adaylar.
6-Erkek adaylar için askerlikle İlişkisi Bulunmayan adaylar.
7-En az lise mezunu olan adaylar.
8-Erkeklerde en az 1.75 m boyunca olmak Kadınlarda 1.67 Boyunda olan adaylar.
9-Boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. gibi şartlar aranmaktadır.

Büyükşehir Belediyeleri genelde yaptığı alımlarda KPSS’den en az 60 puan alanlar başvuru yapabilmekteydi. Sözlü Sınavın %50 si KPSS Puanınn %50 alınır ve bunun ortalamasından 70 puan alanlar başarılı olur memuriyet için hak kazanır.

Bir önceki yazımız olan KPSS Şartı Olmadan Memur Alan Kurumlar başlıklı makalemizde kpss, kpss siz memur alımı ve KPSS Siz Personel Alan Kurumlar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Nasıl Zabıta Memuru Olunur? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.