Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Nasıl Polis Memuru Olunur Şartları Nelerdir ?

1 Kasım 2015
Nasıl Polis Memuru Olunur Şartları Nelerdir ?

Nasıl Polis Memuru Olunur ?

Merhaba değerli okurlarımız Polis memuru olmak isteyen adaylar ilk olarak sözlü bir mülakat yapılır sözlü mülakatta başarılı olan adaylar. Beden eğitimi denilen fiziki yeterlilik sınavına alınır, Bu sınavı da başarı ile tamamlayan adaylar Sonrasında yazılı sınava girerler adayın bu sınavıda geçmesi durumunda tercih ettigi polis yüksek meslek okuluna başlarlar.

Mülakata girecek adaylar bir doktor bir piskiyatir veya piskolog veyada bir PDR uzmanın bulundugu toplamda 5 kişiden oluşan bir komisyonun karşısında Mülakat sınavına girerler. Adaylara daha önceden hazırlanmış, soru kartlarından bir tanesi seçtirilir. Ve bu karttaki soru ile kendisine hazırlanması için yeteri kadar süre verilir komisyonda bulunan her üye adaya bu soru ile ilgili kendini ifade edebilme beden dilini kullanabilme, gibi konularda aday degerlendirilir.

Bu değerlendirme neticesinde adayın aşırı heycanlı olup olmadıgına stres içerisine girip girmedigi her hangi bir titreme yaşayıp yaşamadıgı peltekliginin olup olmadıgı komisyondaki üyeler tarafından değerlendirilir. Adaylar mülakattan başarılı oldukları takdirde bir sonraki aşama olan fiziki degerlendirme, sınavına girerler Fiziki yeterlilik sınavı zıplama,takla atma, koşma şınav çekme gibi turlardan oluşmaktadır. Süreye karşı yarışan adaylar eğer fiziki yeterlilik sınavını başarıyla tamamladıkları takdirde yazılı sınava tabi olurlar.

Bir önceki yazımız olan KPSS B- Grubu Kadro Nedir ? başlıklı makalemizde devlet memuru, kamu personeli ve kamu personeli için sınav hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.