Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Memura yeni zam yolda!

6 Temmuz 2015
Memura yeni zam yolda!

Toplu sözleşme ve yeni vergi düzenlemeleri yüzünden oldukça zor bir yıl geçiren memurlara hükümet tazmin zammı ödeyeceğinin sözünü verdi. Hükümet ile sendikaların 1 ağustosta buluşacağı ve buluşmada öncelik konunun memura zarar getiren düzenlemeler olacak. Yandaş sendika yüzünden enflasyonun altında zam alan memurlar 2 yılda 700 liraya yakın bir maddi kayıp yaşadı. Memurun 2014 ve 2015’i kapsayan toplu sözleşme ve Gelir Vergisi düzenlemesi nedeniyle oluşan kaybı, üçüncü derecenin ikinci kademesi bir memur için 700 TL’yi aştı. Kamu-Sen’in hesaplamasına göre, 2014 için belirlenen maaş artışı yerine 2015’te olduğu gibi yalnızca yüzde 3+3 ve enflasyon farkı uygulansaydı, belirtilen göstergedeki memur aylık 42 lira zarara uğramaktan kurtulacaktı.

Kaynak: Editör.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Memura yeni zam yolda! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.