Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Matematik Dersini Anlamıyorum, Nasıl Öğrenebilirim

24 Kasım 2015
Matematik Dersini Anlamıyorum, Nasıl Öğrenebilirim

Matematik Dersini Anlamıyorum, Nasıl Öğrenebilirim

Merhaba değerli okurlarımız Her öğrencinin öğrenme tarzı farklı. Sınıfta öğretmenin bu farklılıkları tanıyarak ders işlemesi her zamanda mümkün olmuyor. Ama öğrencinin kendi ögrenme tarzını biliyor olması onun çalışma verimini artırır. Matematigi iyi anlamak için iyi bir öğrenme ortamına ihtiyaç var, bu ortam kimi öğrenci için tahta önünde ders anlatan öğretmende olur. Bazı öğrenciler içinse bireysel bir öğrenme süreci ile oluşur.

Öğrencinin bu dersteki bilgisi birikimi nekadar artarsa öğrenme özgürlügü o denli artar. Yani Konuları kavramış bir öğrencinin okul dışında öğretmen takviyesine ihtiyacı olmayabilir. Ancak kavramlarla sembollerle formüllerle tanışmamış bir öğrenci eğitim ihtiyacı fazla olmaktadır.

Bu durumdaki öğrenciler için arkadaşları veya videolu ders anlatımları veya özel ders veren öğretmenlerden destek alınabilir. Ders almak işin en pratigi gibi görünsede öğrencinin öğrenme istegi en temel gerekliliktir. Yani interaktif yayınlar video anlatımları öğrenciyi aktif hale getiren ders anlatımları bunlar öğrenme konusunda istekli öğrenciyi eğitebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hangi Meslekler Yurtdışında Kolay İş Bulur başlıklı makalemizde 8 bin kişiye yurtdışında iş imkanı, avustralyada iş arıyorum ve İşkur hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Matematik Dersini Anlamıyorum, Nasıl Öğrenebilirim Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.