Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Lise Mezunlarının KPSS Puanları Nasıl Hesaplanır?

Lise Mezunlarının KPSS Puanları Nasıl Hesaplanır?

Lise Mezunlarının KPSS Puanları Nasıl Hesaplanır ?

Merhaba kıymetli okurlarımız KPSS lise ve önlisans adaylarının puanlarının hesaplanması için genel kültür genel yetenek.testini çözmeleri gerekmektedir. Ortak bir puan türü hesaplanır ve bunun üzerindende standart sapmalar aritmatik ortalamalar belirlendikten sonra adayların 100 üzerinden puanları belirlenir.

Standart sapma ve aritmatik ortalamalar her yıl degiştiginden sınavların güçlük düzeyine göre belirli sayıda net belirli puanı getirmektedir. Bu yüzdende standart net ile standart puan almak söz konusu değildir.

Taban puan 100 puandır, Sınavın birincisine 100 puan verilir sonrasında puan aşagı doğru küçülerek düşer. KPSS lise ve ön lisans sınavları çift yılların Eylül aylarında gerçekleştirilmektedir. Sınav sonuçları ise sınavdan bir ay sonra açıklanır. Ve sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır, bu 2 yıl içerisinde genel olarak 4 farklı atama düzenlenmektedir. Bu atamalar son bahar ve ilk bahar olarak belirlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan KPSS A- Grubu Kadro Nedir ? başlıklı makalemizde devlet memuru, kamu memuru ve kamu personeli hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.