Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak 2015

29 Temmuz 2015
KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak 2015

KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor

Üniversite e-kayıtları başladı. LISANS YERLEŞTIRME SINAVI yerleştirme neticelerine göre yüksek öğretim kurumlarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler üniversitelere kayıtlarını açıklanan tarihlerde yaptırabilecekler. Üniversite’ye başlayacak olan talebelerin ve ailelerinin hemen en çok merak ettiği barınma konusudur. Bu nedenle öncelikle yurt araştırmaları yapılmaya devam ediliyor. Bu konuda Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları talebelerin ve velilerin öncelikli tercihleri oluyor . Üniversiteye adım atacak olanlar yurt ve burs müracaatları hakkında konuları merak ediyor . Peki KYK burs ve yurt müracaatları başladı mı, burs ve yurt müracaatı ne süre ifade edilecek , burs ve yurt müracaatı webten yapılıyor mu? İşte velilerin ve talebelerin KYK 2015 yurt ve burs müracaatları hakkında en çok merak ettiği ayrıntılar ..

Bu sene ilk defa yüksek öğretim müessesenine başlayacak ve ara sınıflarda olanlar KYK tarafından açıklanan tarihlerde yurt ve burs isteği için müracaat yapabilecekler. KYK resmi sitesi üzerinden öğencileri bilgilendirmek üzere bu konuyla alakalı açıklama yaptı . Öğrencilerin ve ailelerinin bu ilanda belirtilen tarihler aralarında müracaatlarını yapması gerekmektedir . İşte 2015 KYK burs ve yurt müracaat tarihleri…KYK 2015 yurt ve burs müracaatları ne süre başlıyor?’Öğrenci Tercih Etme ve Yerleştirme Imtihanına girerek ilk defa tek yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile halen tek yükseköğretim programına süren ara sınıf (Ön lisans, lisans, özel kabiliyet , ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora) öğrencilerinin Burs/Öğrenim ve Yurt müracaatları önümüzdeki günlerde duyurulacak takvime göre belirlenmiş tarihlerde Yurt-kur’un resmi İnternet sitesi ‘www.kyk.gov.tr’ adresinden alınacaktır.”

KYK yurtları için kayıtlar 3-7 Ağustos tarihleri aralarında yapılacak . ileri ki zamanlarda Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ilişkili yurtlarda kalmaya hak kazanan öğrenciler asil ve yedek listesinin açıklanması beklenecek. bir Eylül’den itibaren de asil kayıt hakkı kazanan öğrencilerin e-kayıt işlemlerini yaptıracaklar.

E-kayıt uygulaması 2015-2016 dönemi için YURTKUR ‘a ait asil ve yedek listeden yerleşmeye hak kazanan öğrencileri kapsayacak. Kredi Yurtlar Kurumu’na ilişkili yurtlara kayıt yaptırma hakkını kazanan öğrenciler ister e-kayıt, isterlerse de bizzat de kayıt yaptırabilecekler.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.