Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

KPSS Skandalında Olay İtiraf

11 Temmuz 2015
KPSS Skandalında Olay İtiraf

Ankara’da paralel Yapı’ya dönük “KPSS’de usulsüzlük” soruşturmasında İstanbul’da tutuklanan on üçü öğretmen ikisi TRT’de görevli on beş şüphelinin verdiği ifadelerle bir skandalı daha ortaya koydu. Olaydaki şüpheliler, sınavdan önce, sorulardan bir kelime cevaplardan da bir bölüm ezberletildiğini, sınavda da bunların birebir olarak karşılarına çıktığını itiraf etti.

Sabah Gazetesinin haberine göre İstanbul Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nde Ankara’ya gönderilmeden önce göz altında tutulan şüpheliler,  verdiği ifadelerde, bazı şehirlerde sınavdan önce soru ezberleşeme amaçlı kampa girildiğini söyledi. Şüpheliler KPSS’den bir gün önce Paralelci imamlarca bazı evlere yönlendirildiklerini, her eve 10-15 kadar sınava girecek Fethullah Gülen grubu üyesinin çağrıldığını ve Paralelci abilerinden birinin de sınavda çıkacak her bir sorudan bir kelime ile cevaptan akılda kalıcı belli bir bölünü okuyarak ezberlettiğini de ifadelerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

KPSS Skandalında Olay İtiraf Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.