Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS Şartı Olmadan Memur Alan Kurumlar

KPSS Şartı Olmadan Memur Alan Kurumlar

KPSS’siz Memur Personel Alımı

Memur olmak için uğraş verenlerin karşısındaki en güçlü engel olarak ortaya çıkan Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS her yıl yapılan bir sınav olmakla beraber genel olarak istedikleri kurumlara memur olarak yerleşmek isteyenlerin belirli bir puan almak için uğraştıkları bir platform. Tamam ama KPSS’siz memur olmak mümkün mü? KPSS’siz memur alımı yapan kurumlar var mı ve varsa bu kurumlar neler?

İskurr.gen.tr olarak alt kısımda size kısaca KPSS sınavına girmeden kamu kurumlarında memur olunur mu bundan bahsediyoruz.

Bilindiği üzere devlet bünyesinde faaliyet gösteren birçok kamu kurumu mevcut. Öncelikle iyi haberi verelim. Evet devlet bünyesindeki bir çok kurum bazı kamu kurumlarında KPSS’siz memur olmak mümkün. Kısacası bu kurumlarda memur olup kadrolu çalışmak için KPSS şartı aranmıyor dolayısı ile söz konusu kurumların yine söz konusu kadrolarında memur olmak isteyenlerin diğer genel şartları taşıdıkları taktirde KPSS sınavına girmiş olması gerekmiyor.

Söz konusu kamu kurumları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gelecek yıllarda da KPSS şartı olmadan memur alımı yapmaya devam edecek. Elbette her kamu kurumunum memur kadrosuna alım yaptığı kadroya ilişkili adaylardan farklı şartlar talep ediyor. Daha açık bir şekilde belirtmek gerekirse bahsi geçen kamu kurumları memur olmak isteyenler için KPSS şartı aramıyor ancak farklı özellikler arıyorlar. Bu nedenle doğrudan çok kolayca memur olursunuz anlamına gelmez. KPSS memur olmak isteyen adayların önünde aşılması zor bir engel olarak ortaya çıkarken diğer taraftan son zamanlarda KPSS sınavına ilişkin ortaya çıkan dedikodular da adayların kafasını karıştırıyor ve bu da adayları KPSS’siz memur fırsatlarını değerlendirmeye itiyor.

İskurr.gen.tr olarak aşağıdaki listede KPSS’siz memur alımı yapan kurumları sıraladık. Bahsettiğimiz kamu kurumları yukarıda da verdiğimiz gibi memur alımında farklı şartlar ararken KPSS şartı aramıyorlar. Her kurum kendi bünyesine KPSS’siz memur alımı yapacağı zaman ilana çıkarak personel alımı yapılacak olan kadrolara ve memur alımında istenilen şartları yayınlarlar.

KPSS şartı olmadan memur alımı yapan kurumlar şöyle:

– Başbakanlık,
– Bazı Bakan Yardımcılıkları, – Savunma Sanayi Müsteşarlığı,
– TOKİ,
– Cumhurbaşkanlığı,
– Gelir İdaresi Başkanlığı,
– TBMM Memurlukları,
– Başbakanlık Basın Müşavirliği,
– Özelleştirme İdaresi,
– Başbakanlık Basın Müşavirliği,
-TÜİK,

KPSS’siz memur olmak isteyen adayların dikkatli olması gereken en önemli noktalardan birisi söz konusu kurumlara bakıldığında bu kurumların kamu kurumları içersindeki en ciddi ve önemli kurumlardan olduğu ve yine bu kurumların deneyimli ve belli alanlarda uzmanlaşmış adaylara öncelik vermesidir. Kısaca belirtmek gerekirse adaylar arasında uzmanlaşmış ve deneyimli olanlar her zaman daha fazla şansa sahip olurlar.

Diğer taraftan KPSS şartı olmadan memur alımları konusunda şehit yakınları ve yetiştirme yurdunda büyümüş olanlara da öncelik tanınmaktadır.

2016 yılına ilişkin KPSS’siz memur alımı yapan kurumların iş ilanlarını ve detaylarını iskurr.gen.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni kimlikler ne zaman alınacak? başlıklı makalemizde çipli kimlikler, elektronik kimlik kartı ve nasıl alınacak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.