Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS B- Grubu Kadro Nedir ?

KPSS B- Grubu Kadro Nedir ?

KPSS B- Grubu Kadro Nedir ?

Merhaba değerli okurlarımız KPSS – B Grubu kadro yalnızca genel kültür genel yetenek testlerini çözen adayların KPSS P3 puanına göre atandıkları kadro ismidir. KPSS – B gurubu kadro, Lisans Önlisans Lise düzeyinde farklı olarak gerçekleşir atamalarda buna bağlı olarak yapılır.

190 sayılı kanun hükmünde kararnamede belirtilen çeşitli bakanlıklara bağlı Nufus müdürlükleri,Üniversiteler,Buna bağlı saglık kuruluşları ve benzeri yerlerde çalışmak üzere 657 sayılı yasaya bağlı olarak çalışmak isteyen tüm bireylerin KPSS B gurubu kadrolarına yerleşmesi beklenir.

Genellikle günlük yaşamınızda düz kadro Memur kadrosu olarak belirtilen kadrolar B grubu kadro denmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lise Mezunlarının KPSS Puanları Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde devlet memuru, kamu memuru ve kamu personeli hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.