Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

KPSS A- Grubu Kadro Nedir ?

29 Ekim 2015
KPSS A- Grubu Kadro Nedir ?

KPSS A- Grubu Kadro Nedir ?

Merhaba değerli okurlarımız KPSS A gurubu kadro lisans mezunlarından genellikle idari bilimler fakülteleri ve buna bağlı bölümlerden. Mezun olan adayların katıldıgı sadece KPSS puanının kullanılmadıgı bunun üzerinden özel bir yarışma sınavınında yapıldıgı puan türüne verilen addır.

KPSS alan bilgisine giren adayların genel kültür ve yetenek testinin yanında oturumlarda çözdükleri hukuk maliye,iktisat,muhasebe,işletme gibi testlerdende çözmeleri gerekmektedir.

A gurubu kadro Müfettiş yardımcısı,Uzman yardımcısı,Kaymakam adaylıgı gibi kadroları kapsamakyadır. Ancak bu kadrolara başvurula bilmesi ve Memur olarak alınabilmesi için mutlak suretle aksi belirtilmedikçe, Yarışma sınavlarına katılması Zorunludur.

A gurubu kadrolarında yabancı dil sınavına girme zorunluluguda söz konusudur.Yabancı dil sınavı KPSS sınavından bagımsız yılda ikikez gerçekleştirilir.

Bir önceki yazımız olan Sınavsız Atma Yokuyla Memur Nasıl Olunur başlıklı makalemizde atama, başvuru şartları ve devlet kurumları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

  1. Ersin dedi ki:

    İnşallah bu ailede iş konusunda banada yer olur

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.