Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Kadroya alınacak taşerona ne kadar maaş verilecek?

23 Mart 2016
Kadroya alınacak taşerona ne kadar maaş verilecek?

Kadroya alınacak taşerona ne kadar maaş verilecek?

Seçim sonrası aylarca gündemde kalan taşeron işçilere kadro müjdesi dün Başbakan Davutoğlu tarafından kamuoyuna duyuruldu. Şimdi ise gündemi meşgul eden sorulardan biri ise Kadroya alınacak olan taşeron işciler ne kadar ücret alacak? Taşeron işciler kadroya alındıktan sonra maaşları artacak mı? işte merak edilen bu soruların cevapları…

Maliye bakanı Naci ağbal merak edilen bu soruları yanıtları. Kamuya kadroya alınmayı bekleyen 720 bin asıl ve yardımcı işlerde çalışan taşeron personel bulunuyor. Taşeron personeller kamuda sözleşmeli olarak görev yapacaklar. Taşeron işçilerşe ilgili tasarıyı TBMM’e taşıyacak ve bu konunun tasarısı TBMM’e 1 veya 2 hafta içerisinde gönderilmiş olacak.

”AK Parti seçimler öncesinde bu şekilde bir söz verdi ve tüm taşeron işcilerin kamuya özel sözleşmeli personel olarak geçirileceğini açıkladı. Şuanda kamuya 720 bin adet taşeron işci özel sözleşmeli personel olarak geçirilecek. Bakan Naci Ağbal taşeron işcilerin kamuya geçirildikten sonrasında ne kadar alacağını henüz bilmediğini fakat bu konu hakkında yasal düzenlemelerin devam ettiğini ve bu mevzu hakkında olan yasal tasarının en geç 1 yada 2 hafta içerisinde meclise sunacağını söylemiş oldu. Bu kamuya geçirilecek olan kişiler 1 kasım 2015 tarihinden itibaren girmiş kişiler yararlanabilecekler. Şuanda ne gibi bir düzenleme olacak bilinmiyor fakat şuanda malum tek bir şey var; ”Mevcut maaşlar üzerinden çalışma yapılacak ve tüm kamu personellerine aynı maaşlar verilecek doğrusu maaşlarda herhangi bir değişim olmayacak.”

Bir önceki yazımız olan Bütün Taşeron Personeline Kadro Verildi başlıklı makalemizde kamu çalışanlarına kadro müjdesi, kamu çalışanlarına kadro son dakika ve sağlık çalışanlarına kadro son dakika hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Kadroya alınacak taşerona ne kadar maaş verilecek? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.