Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

İşsizlik Rakamları Açıklandı

15 Temmuz 2015
İşsizlik Rakamları Açıklandı

İşsizlik Rakamları Açıklandı

Türkiye çapında 15 ve ek olarak yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2015 seneyi nisan döneminde geçen senenin aynı dönemine göre 242 bin kişi çoğalarak 2 milyon 821 bin kişi oldu . Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan 2015 ‘İşgücü İstatistikleri’ni bilgisini verdi .

Bunun Için göre; Türkiye çapında 15 ve ek olarak yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2015 seneyi Nisan döneminde geçen senenin aynı dönemine göre 242 bin kişi çoğalarak 2 milyon 821 bin kişi oldu . İşsizlik oranı ise 0,6 puanlık artış ile yüzde 9,6 düzeyinde meydana geldi .

Aynı dönemde; tarım dışı işsizlik oranı 0,8 puanlık artış ile yüzde 11,6 olarak tahmin edildi. 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı 1,5 puanlık artış ile yüzde 17 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 0,7 puanlık artış ile yüzde 9,8 olarak meydana geldi .

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İşsizlik Rakamları Açıklandı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.