Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

İşsizlik Maaşı Ödemesi Yüzde 36 Arttı

16 Temmuz 2015
İşsizlik Maaşı Ödemesi Yüzde 36 Arttı

İşsizlik Sigortası Fonu’ndan yapılmış olan işsizlik ödemesi senenin ilk altı ayı içinde rekor kırdı. İlk altı aylık dönemde işsizlik ödemesi yüzde 36 çoğalarak 1 milyar liyara yükseldi. İŞKUR senenin ilk altı ayı içinde 248 bin kişiye işsizlik aylığı ödemesi yaptı.

İşsizlik Sigortası Fonu’ndan yapılmış olan işsizlik maaşı ödemesi geçen senenin Ocak-Hazıran dönemine yönelik yüzde 36 yükseliş gösterdi. İŞKUR bilgilerine yönelik senenin önce 6 ayı içinde 537 bin 926 kişiye işsizlik aylığı almak amaçlı müracaatta yer aldı . Başvuru yapan 537 bin 926 kişiden 248 bin 147 birey gereken prim koşulunu sağladığı amaçlı işsizlik ödemesi aldı.
Yılın ilk altı aylık döneminde işsizlik fonundan yapılmış ödeme 1 milyar 54 bin 46 lirayı buldu. Geçen sene toplamda 439 bin 10 birey işsizlik maaş  ödemesi koşullarını sağladığı amaçlı işsizlik aylığı almış, sene bazında toplamında 1 milyar 657 milyon 723 bin TL işsizlik ödemesi yapılmıştı.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İşsizlik Maaşı Ödemesi Yüzde 36 Arttı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.