Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

İŞKUR Öğrenciye Günlük 50 TL Verecek

29 Aralık 2016
İŞKUR Öğrenciye Günlük 50 TL Verecek

Öğrenciye Günlük 50 TL

İŞKUR tarafından düzenlenen ‘İşbaşı Eğitim Programı’ son zamanlarda oldukça sık gündeme gelmeye başladı. Sürekli üzerinde yeni bir şeyler söylenmekteydi. Ancak son hali net olarak açıklığa kavuştu. İŞKUR tarafından sürdürülmekte olan ‘İşbaşı Eğitim Programı’ en son günlük olarak 38,48 TL ücret ödemekteydi. Asgari ücrette ki artış bu programa da yansıtıldı ve öğrencilerin de yüzü güldü. Son durum da ‘İşbaşı Eğitim Programı’na dahil olan bir öğrenci günlük olarak 50 TL alacak. Aylık alacağı ücret ise ortalama olarak 1.300 TL’ye tekabül edecek. Sizler İŞKUR tarafından sürdürülen bu Eğitim Programı’ndan haberdar mıydınız?

İşbaşı Eğitim Programı Nedir?

İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) bünyesinde düzenlenen İEP (İşbaşı Eğitim Programı), öğrencilerin mezun olduktan sonra deneyim eksikliği sebebiyle yaşadıkları iş bulma sıkıntısını azaltmak ve zorunlu stajların daha kolay yapılabilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

İşbaşı Eğitim Programındaki Öğrencilerin Avantajları Nelerdir?

İşbaşı Eğitim Programı içerisinde bulunan bir öğrenci, eğitim aldığı alanda veya başka bir mesleki deneyim içerisinde tecrübe kazanabilmekte ve aynı zamanda da günlük 50 TL kazanabilmektedir. Aylık ortalama olarak ellerine geçecek maaş ise 1.300 TL’yi bulmaktadır. Üniversite öğrencilerinin zorunlu olarak yaptıkları staj sürecinde de İEP (İşbaşı Eğitim Programı) dahilinde deneyimlerini arttırabilmektedirler. Böylece mezuniyetleri sonrasında CV’leri içerisinde bu deneyimleri paylaşarak iş bulma fırsatlarını da arttırabilmektedirler.

Hangi Öğrenciler İşbaşı Eğitim Programı’ndan Faydalanabilir?

Açık öğretim fakültesi, ikinci öğretim öğrencileri, açık öğretim ilkokulu, ortaokulu ve lisesi, doktora, yüksek lisans, lisans ve ön lisans öğrencileri bu programdan faydalanma şansına sahiptirler.

İEP Katılım Şartları Nelerdir?

Belirtilen alanlardaki öğrenciler aşağıdaki koşulları da sağlaması durumunda İEP kapsamından faydalanabilmektedirler. İşte diğer koşullar,

  • 15 yaşını tamamlamış olmak,
  • İşsiz olmak ve İŞKUR’a kayıtlı olmak,
  • Çalışmakta olduğu işyeri sahibinin birinci derecede akrabası olmamak,
  • İşbaşı Eğitim programının başlama tarihinden önceki 3 aylık süreç içerisinde programın yapılacağı işyerinin çalışanı olmamak,
  • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak ve danışmanın görüşünü almak.

İEP Süreci Ne Kadar Zaman Almaktadır?

İEP, günde en az 5 saat olmak üzere, işveren ve öğrencinin karşılıklı kabulü doğrultusunda 8 saate kadar çıkartılabilmektedir. İşbaşı Eğitim Programı’nın toplam süreci ise 160 güne kadar ulaşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin 234 Bekçi Alıyor başlıklı makalemizde 2016 bekçi alımı, 2016 bekçi maaşları ve 2234 bekçi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İŞKUR Öğrenciye Günlük 50 TL Verecek Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.