Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

İşçi Katliamı! 15 ölü

7 Temmuz 2015
İşçi Katliamı! 15 ölü

Manisa’da tarım işçilerini taşıyan ve açık kasalı aracın arkasında taşınan işçiler, TIR’ın araca çarpması sebebiyle feci şekilde hayatlarını kaybetti.  Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde gerçekleşen hadise toplamda 15 işçi hayatını kaybederken, 2 işçi ise yaralandı. Kazaya dair TIR kamyonunun uyumasıyla meydana gelen dikkatsizlik ve şerit ihlali olduğu belirtilirken, ilçe sakinleri açık kasa üzerinde hiçbir güvenlik önlemi olmadan taşınan işçilerin amirlerine sitem dolu sözler sarf etti.

Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz yoldaki trafik yoğunluğu günde ortalama 10 bin araç seviyesinde. Yıllardır söylüyoruz, bu yolun bir an önce bitirilmesi gerekiyordu. Bu kazada 16 kişinin bulunduğu kamyonetten geriye 1 kişi kalmış. Kazanın olduğu yerde ailelerin feryatlarını duydum. Dayanmak çok güç. Sahur vakti çıkıp günlüğü 40-50 liraya yaprak toplamaya giden insanlar bunlar. Allah geride kalanlara sabır versin” diye konuştu.

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

İşçi Katliamı! 15 ölü Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.