Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Hangi Üniversitelere Yatay Geçiş Daha Kolaydır

27 Kasım 2015
Hangi Üniversitelere Yatay Geçiş Daha Kolaydır

Hangi Üniversitelere Yatay Geçiş Daha Kolaydır

Merhaba değerli okurlarımız Üniversiteden üniversiteye geçmek birde üniversitenin kendi içerisindeki bölümler arası değişiklik yapmaktır. Fakat üniversiteden başka bir üniversiteye geçmek gerçekten çok zordur. Buradaki kontenjan bir veya ikidir üniversiteler arasındaki geçişte ilk karşınıza çıkan taban puandır.

Sınıfınızdaki göstermiş oldugunuz başarıdan önce sizin taban puana sahip olup olmadıgınız sorulacaktır. Eğer bu mümkün degilse nekadar başarılı olursanız olun gerçekleşmez. Üniversite içerisindeki geçişler dış geçişlere nazaran daha caziptir.

Şunu eklemek gerekirki üniversiteler arası geçişte hangi bölümde okuyorsanız sadece o bölüme geçebilirsiniz. Eş deger başka bir bölüme geçme şansınız yok

Bir önceki yazımız olan TEOG Puanı Nasıl Hesaplanır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.