Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

GSS Prim Borcunda Son Tarih 30 Eylül

25 Eylül 2015
GSS Prim Borcunda Son Tarih 30 Eylül

GSS Prim Borcunda Son Tarih 30 Eylül

Merhaba değerli okurlarımız GSS prim borcunu yine yapılandırmak isteyenler için verilen ek zaman 30 Eylül’de doluyor. Toplam 7 milyon kişiyi ilgilendiren GSS prim borcunun yine yapılandırılması için verilen müddetin dolması ile yine yapılandırma için başvuruda bulunmayan bireyler müddetin dolması ile birlikte borçlarını ödemek zorunda kalacak.

Gelir testi yaptırmadıkları için üst sınırdan prim borcu ödemek zorunda kalanlar 30 Eylül 2015 tarihine kadar gelir testi yaptırmak için bulundukları ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfına başvurmaları ve gelir testi yaptırarak prim borçlarını yeniden yapılandırmaları gerekmektedir.

Daha öncesinde gelir testi yaptıran fakat prim borçlarını yatırmayanlar da SGK il ve ilçe müdürlüklerine müracat ederek borçlarıın yeniden yapılandırabilecekler. GSS nedeniyle 7 milyon kişiye 9 milyar lira prim borcu çıkarıldığına dikkat çeken Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkan Vekili Rıdvan Yıldız, ciro tespiti uygulamasının milyonlarca yurttaşı mağdur ettiğini belirtti .

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.