Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Et ve Et Ürünlerinde Yeni Dönem

10 Temmuz 2015
Et ve Et Ürünlerinde Yeni Dönem

Et ve Et Ürünleri Bildirisinde yapılan değişiklik ile kasaplar bundan sonra hazır şekilde, markasız sucuk, köfte ve kıyma vb et ve ürünlerini satamayacak.

Kasaplar, Et ve Et Ürünleri Tebliğinde yapılan değişiklik ile yapacakları markasız sucuk, köfte, kıyma vb. et ürünlerini müşterinin gözünün önünde hazırlamak zorundalar.

Tebliğe göre, bugünden itibaren et ve ürünlerinde adeta yeni bir döneme girildiğini belirten Yıldız: ” Kasapların markasız, açıkta kıyma, kasap sucuk ve köfte satamayacak. Bursa’da kasapların satışlarının düşmemesi için bir çalışma yaptık. Kasaplara patent ve marka aldık. Kasaplarımızın kendi markaları ve etiketleri var. İmalathanelerle sözleşme yapıp, ambalajlı, etiketli olarak sucuk, köfte satışa sunuyoruz. ” Dedi.

Etiketi olmayan ürünlerin satışı artık yasak” diye konuştu.

Kasaplar ise müşterinin bu ürünler için kendilerini beklemediğini, marketlerden hazır ürün aldıklarını bu yüzden müşteri kaybettiklerini söyledi.  O kadar kötü mü yaptık da yasak getirdiniz, biz de herkesten önce toplum sağlığını tehdit etmeyecek ürünler üretiyoruz. Hangi esnaf can sağlığını tehdit edecek ürün üretip kendini ateşe atar ki ? diye yakındılar.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Et ve Et Ürünlerinde Yeni Dönem Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.