Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Esnaf Emeklilerine 234 Lira Zam Müjdesi

Esnaf Emeklilerine 234 Lira Zam Müjdesi

Esnaf Emeklilerine 234 Lira Zam Müjdesi

Emeklilere seyyanen verilen 100 Tl lik zam sonrasında hükümet, Emekli olduktan sonra çalışmaya devam eden emeklilerden kesilen % 10 luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisini kaldırıyor.

Geçtiğimiz hafta meclise sunulan esnaf  emeklileri için yapılan düzenlemelerin hayata geçmesi ile emekliler bir zamma daha kavuşacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklileri 100 lira seyyanen zam ile % 3.86 enflasyon zammı alacak. Takvim gazetesinin yapmış olduğu habere göre Emekli olup esnaflık yapan emeklilerden kesilen destek primlerinin kaldırılması sonucunda emekliler bir gelire daha sahip olacaklar.

Esnaflık yapmaya devam etmekte olan Bağ-Kur emeklileri, bu zamlar sayesinde aylık en az 234 TL kazanç elde edecek.

Emekli olduğu halde çalışan emeklilerin maaşına 3 zam birden yansıyınca emekli maaşları şu şekilde olacak. Alt taban Bağ-Kur emeklisi maaşı 971 lira 72 kuruş iken oranlar şu şekilde değişecek. Emekli olduğu halde çalışan emekliler’den, destek primi kesintisi nedeniyle aylık 874 TL 54 kuruş geçiyor. Enflasyon zammı ile seyyanen yapılan artış sonrası emeklilerin maaşları 1,109 lira olacak.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Kimlik Ücretleri Ne Kadar başlıklı makalemizde çipli kimlik başvurusu, kimlik değiştirme başvurusu ve kimlik değiştirme ücreti ne kadar oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.