Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Eşlerin Nöbet Sorununa Çözüm

Eşlerin Nöbet Sorununa Çözüm

Nöbetçi olarak aynı kurumda görev alaneşlerin nöbetlerinde bundan sonra düzenleme gelecek. Sağlık-Sen tarafından açıklama yapıldı:

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı KİK toplantısında önemli bir kazanım anlaşması yapıldı. Eşleriyle birlikte çalışan sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarından olan nöbet, Sağlık-Sen’in eşi çalışan sağlık çalışanlarının çocukları var ise farklı günlerde, çocukları bulunmuyorsa aynı günlerde nöbet tutması isteği kabul edildi.

Yapılan KİK toplantısında ayrıca, çalışan eşlerin nöbet yönetmiyle çalışmaları durumunda aile bütünlüğünün zedelendiğini, nöbetlerin belli bir düzene sokularak yapılması yönündeki isteğin kabul görmesi üzerine, Atama Daire Başkanlığı’nca bu durumu yaşayan personellere de kolaylık sağlanması hedefiyle tüm sağlık teşkilatına yazı yazılmasına karar verildi. Bu yazının bir an önce yazılmasıyla önemli bir kazanımımız daha uygulanmış olacak.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş çalışanlara yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlardan fazla sayıda nöbet usulü çalıştığını ve eşlerinin de ortalama yakın miktarda sağlık çalışanı olduğunu sözlerine ekleyerek, “İkisi de sağlık çalışanı olan karı kocalar, günlerce birbirlerini göremiyor. Çocuklarının da olması durumunda yaşanan mağduriyet kendini gösteriyordu. Olay konuyu KİK toplantısına taşıdık ve nöbetlerde eşlere kolaylık sağlanmasını ve nöbetlerin eşlerin durumunun dikkate alınarak düzenlenmesini istedik. Mağduriyetlerin giderilmesi için önemli bir karar verildi” şeklinde açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Eşlerin Nöbet Sorununa Çözüm Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.