Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Erken Emeklilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erken Emeklilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erken Emeklilik

Merhaba değerli okurlarımız. Emeklilik için Sosyal güvenlik sistemimizde üç şartın yerine getirilmesi gerekmektedir. Birincisi yaş ikincisi pirim gün sayısı üçüncüsü ise hizmet. Kişi bu üç şarttan üçünüde tamamlamadıgı sürece emekli maaşı bağlanmaz. Avrupa ile mukayese edecek olursak Ülkemizde düşnülen formül şu, kişiler yaş şartını tamamlamadıkları süre içerisinde emekli maaşlarından. % 20 oranında yada daha uzun yıllar yaşı bekleyenler içinde maaşlarından % 5 eksik ödeme suretiyle emekli maaşları kendilerine bağlanma formülü üzerinde durulmaktadır.

Çok istisna durumlarda kişi artık çalışamayacak durumdadır yada herhangi bir iş bulamıyordur. bunlar için ideal olabilir ama çalışma hayatı içerisinde olupta yaşı bekleyenlerin. doğrudan gidip emeklilik tahsis talebinde bulunmaları, çok gerçekçi degildir.

Mesela son günlerde kadınların dogum borçlanmaları kısıtlamaların açılması yada çocuk teşviki ile sosyal güvenlik kurumunun bir çalışma yapıldıgını biliyoruz. Sosyal politikalar bakanlıgı ile birlikte bir takım çalışmalar yürütülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yaşlılık Maaşı Almak İçin Neler Yapılması Gerekir başlıklı makalemizde 65 aylığı kimlere verilir, yaşlılık maaşı bağlanma şartları ve yaşlılık maaşı nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Erken Emeklilik Hakkında Bilinmesi Gerekenler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.