Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Erken Emeklilik Formülleri

19 Şubat 2016
Erken Emeklilik Formülleri

Erken Emeklilik Formülleri

Memur veya işçi tüm çalışanlar emekli olabilmek için gün sayıyor, Emeklilik için gün sayan insanların merak ettiği konulardan bir tanesi de erken emeklilikten yararlanma şartları. Emeklilik bekleyen çalışanları erken emekli olabilmeleri için yerine getirmeleri gereken bazı kriterler var. Peki nasıl erken emekli olunur? Belli başlı kriterleri yerine getiren çalışanlar için erken emeklilik yolu açılıyor.

Erken emeklilik yolları arasında gelen ilk şart 15 yıl sigortalı olmak, sonrasında 3 bin 600 gün prim ödenmiş olması gerekiyor. Bu kriterleri sağlayan çalışanlar erken emekli olabilmektedir. Askerlik borçlanması da erken emekli olmak isteyenlerşn kullandığı haklardan biridir.

Borçlanarak İle Erken emeklilik

Bazı çalışanlar borçlanma yolu ile erken emekli olabilmektedir. Çalışanlar Erken emekli olabilmek için bazı yöntemler kullanarak borçlanma yolu ile emekli olabiliyor bu yöntemler askerlik ve doğum olarak karşımıza çıkıyor. Erkek çalışanlar askerlik borçlanması Bayan çalışanlar ise doğum borçlanmasını kullanarak emekliliğini 18 ay erkene aldırabiliyor. Erkeklerde emeklilik 2 yıl İki çocuğu olan bayanlarda ise 4 yıl kazandırıyor.

 

Bir önceki yazımız olan 10 Bin Köy Korucusu Alımı başlıklı makalemizde köy korucusu alımı, köy korucusu emeklilik ve köy korucusu nasıl olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.