Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Emekli Maaşlarına Yeni Düzenleme

25 Temmuz 2015
Emekli Maaşlarına Yeni Düzenleme

Emekli Maaşlarına Yeni Düzenleme

2015 senesi temmuz ayından itibaren emekli artışı enflasyon farkıyla hudutlu tutulmadı. Enflasyon farkı uygulandıktan sonraki emekli maaşının 1.000 liranın altında kalması şeklinde seyyanen 100 Lira zam ilavesi eklendi . Emekli maaşının 1.000 Lirayı geçmesi ancak 1.100 Liranın altında kalması şeklinde de Maaşlar 1.100 TL’ye yükseltildi. Bu seyyanen zam Maaşları düşük olanlara maaş zammı oranının yüzde 20’lere artmasını sağladı.

AK Parti zamanında emeklilere bundan öncede 3 kez enflasyon zammının fazlası seyyanen zam yapıldı ve emeklinin enflasyon karşısında ezdirilmemesi hedeflenmiştir. İlki 2003 senesinde yapılan seyyanen zamla SSK emeklilerine 75 TL, BAĞ-KUR emeklilerine 100 Lira destek ödemesi yapılmıştır. 2010 ve 2011 yıllarındaki seyyanen zamlar ise 60 Lira tutarında olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Emekli Maaşlarına Yeni Düzenleme Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.