Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Ehliyette E-sınav Dönemi

30 Temmuz 2015
Ehliyette E-sınav Dönemi

Ehliyette E-sınav Dönemi

Sınavlarda online sisteme geçilmesi giderek yaygınlaştırılmaya başladı. Yabancı dşil imtihanı gibi ehliyet imtihanlarının da elektronik ortamda yapılması kararlaştırıldı. Ehliyet sınavının online yapılması öncelikle pilot şehirlerde başlatılacak. Uygulamanın başarılı olması halinde ülke çapında ehliyet sınavları elektronik ortamda yapılacak .

Elektronik Ehliyet imtihanı önce Ankara’da başlamıştı. Şimdi de pilot il seçilen Eskişehir’de de Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Teorik Sınavları (MTSAS) artık webten yapıulacak. Sınavın elektronik ortamda yapılması , pekçok mali yükü azaltacağı gibi ehliyet alacak olanlara da büyük kolaylık temin edecek .

Ehliyet imtihanı artık elektronik ortamda yapılacak

Ankara’da 3 seneden beri uygulanan elektronik ortamda sınav, şimdi pilot il seçilen Eskişehir’de yapılmaya başlandı. E-sınav uygulamasıyla artık ehliyet almak için vatandaşların aylarca yazılı sınav tarihini beklemesine gerek kalmayacak. Kurslara giden sürücü adayları, elektronik ortamda imtihana girmeyi talep ederek kısa zamanda imtihana katılacak . Elektronik ortamda imtihana girmanin öbür bir avantajı ise sonuçlara hemen ulaşılması . Proje pilot il seçilen Eskişehir’de başarılı olursa, tüm Ülkemiz çapında uygulayamaya konulacağı belirlendi .

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.