Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Doğum Sonrası Çalışan Bayanlara 2 Yıl İzin

Doğum Sonrası Çalışan Bayanlara 2 Yıl İzin

Doğum Sonrası Çalışan Bayanlara 2 Yıl İzin

Hükümet tarafından Çalışan kadınlar için bazı değişikliklerin yapılması gündemde. Çalışan kadınlar doğum yapınca ücretsiz olarak kullandığı izin için bir süre artırılmasıda yine gündemde. Özellikle çalışan kadınlar için bir çok kolaylık sağlayacak olan yeni düzenlemeyle izin süresinin uzun tutularak kendi çocuğunu kendisinin büyütmesi için imkan sağlanmış olacak.

Elbette çalışan kadının kendi istegi ile kullanabilecegi izinin süresi 2 yıl kadar uzatılabilecek. Bu kolaylık bir çok çalışan bayan tarafından memnuniyetle karşılandı. Hükümet tarafından çalışan  kadınların iş yaşamında  aktif olarak yer almasını, ve  doğum sonrasında kendi çocuğunu kendinin büyütebilmesine yönelik olarak bir dizi değişiklik yaptı.

2016 yılının gelişi ile bir çok müjde veren hükümetin en son haberi ise çalışan kadınlar için oldu. Dogum sonrasında kadınlar dilerlerse istege bağlı olarak doğum sonrası izinlerini 2 yıla kadar uzatabilecekler.

Doğum sonrası çalışana 24 ay ücretsiz izin

Hükümetin, 2016 yılında planladıgı düzenlemelerden bir kaç tanesi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıda kadınlara, emekliye, çiftçiye, esnafa,  teşvikler içeren maddeler yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Banka Sınavları 2016 başlıklı makalemizde Banka Alımları, Banka Iş Ilanları ve banka memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Doğum Sonrası Çalışan Bayanlara 2 Yıl İzin Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.