Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Diyanet İşleri Yurt Dışına 200 Din Görevlisi Gönderiyor

Diyanet İşleri Yurt Dışına 200 Din Görevlisi Gönderiyor

Diyanet İşleri Yurt Dışına Personel Gönderiyor

Merhaba değerli okurlarımız Diyanet İşleri yurt dışı personel ihtiyacını karşılamak üzere Din görevlileri  alıyor. Sizde Diyanet İşleri  Yurtdışı bünyesine dahil olabilmek için, alt kısımda verilmiş olan, genel niteliklere, özel şartlara, başvuru bilgilerine, özel bilgilere ve genel bilgilere ulaşarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ABD, Avrupa Ülkeleri, Avustralya, Japonya, Kanada, Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Müslüman Topluluklarının bulundukları ülkelere görevlendirilmek üzere sınavla 200 (iki yüz) din görevlisi seçilecektir. Personelin görevlendirileceği ülke, bölge ve yerler, ihtiyaç durumuna göre Başkanlıkça belirlenecektir. Görevlendirme süresi 1 (bir) yıl olup başarılı olunması halinde her defasında birer yıl olmak üzere en fazla 5 (beş) yıla kadar uzatılabilecektir.

1. BAŞVURU İÇİN ARANAN ŞARTLAR
a) Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak.
b) Memurlukta adaylığı kaldırılmış olmak,
c) En az iki yıllık dinî yüksek öğrenim mezunu olmak.
d) Müracaat tarihinin son günü itibariyle lisansüstü diploması olanlar, 4 yıllık dinî yükseköğrenim mezunları ve İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, A.Ö.F. İlahiyat Ön Lisans programı mezunları için 5 yıl (657 sayılı DMK’nın 4. maddesine göre sözleşmeli statüde çalışılan süreler ile vekil imam hatiplik, müezzin-kayyımlık ve Kur’an kursu öğreticiliğinde geçen süreler dâhil) fiili olarak, (askerlikte ve ücretsiz izinde geçen süreler hariç) görev
yapmış olmak.
e) Başvurunun son günü itibariyle fiilen son 3 (üç) yıldır Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak.
f) 2013 veya 2014 yıllarında yapılan MBSTS’nin yurtdışı puanından ya da 2015 yılında yapılan MBSTS’den en az 70 (yetmiş) ve üzeri puan almış olmak.
g) Başvuru yapanlar arasından en yüksek puandan başlanılarak, ilan edilen görevli sayısının üç katı aday sınava çağrılacaktır. Puan sıralamasına göre çağrılan son adayın puanı ile aynı puanı almış olan diğer başvuru sahipleri de sınava çağrılacaktır.
h) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 nci maddesinin (A) bendinin 5 nci fıkrasında sayılan suçlardan hükümlü bulunmamak.
i) 14.02.2005 tarihinden sonra uyarma ve kınama cezaları hariç disiplin cezası almamış olmak.
j) Askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf tutulmuş olmak.
k) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü
bulunmamak.
l) İl müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, şube müdürü, murakıp, ayniyat saymanı, teberrükat saymanı ve şef kadrolarında görev yapan personelin, yurtdışında görevlendirilmeleri halinde mükteseplerine uygun başka bir göreve atanmayı kabul etmeleri.
m) (A) ve (B) grubu camilerde görev yapan imam-hatip ve müezzin-kayyımların, yurtdışında
görevlendirilmeleri halinde yurtdışına gitmeden diğer grup camilere atanmayı kabul etmeleri.

İlanın detayları için tıklayınız

EK-1 SINAV BAŞVRU FORMU.doc

EK-2 ADAY BİLGİ FORMU.docx

Bir önceki yazımız olan DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı başlıklı makalemizde DGS Ek Yerleştirme, DGS Ek Yerleştirme Nezaman ve DGS Ek Yerleştirme Tercihleri hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Diyanet İşleri Yurt Dışına 200 Din Görevlisi Gönderiyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.