Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

DHMİ Taşeron İşçilere Kadro Verilecekmi ?

11 Aralık 2015
DHMİ Taşeron İşçilere Kadro Verilecekmi ?

DHMİ Taşeron İşçilere Kadro Verilecekmi ?

Merhaba değerli okurlarımız Taşeron işçilere kadro verilemsi gündemde en çok merak edilen konuların başında ise Devlet Hava Meydanları İşletmesinde çalışmakta olan 2 bin 189 güvenlik görevliside hükümetin seçim vaatleri arasında olan, Taşeron işçilere kadroya alınması konusundaki kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini beklemekte.

Kamu Kurum ve kuruluşlarında toplamda 750 bin taşeron personel hükümetin yapacagı açıklamaya odaklanmış durumda. DHMİ de görev yapmakta olan Güvenlik görevlileri‘de gelecek kadro haberlerini beklemekte. Devlet Hava Meydanları İşletmesi güvenlik daire başkanlığında 2 bin 189 güvenlik personelleri hak ettikleri ücretin çok altında ücret aldıklarını Kadroya geçmeleri durumunda Maaşlarının’da artacagını düşünüyorlar.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından her sene ihaleye yolu ile özel şirketlere verilen güvenlik hizmetinin alımı sırasında özlük haklarının kaybeden personeller, şirket değişikligindeki  geçiş sırasında yaşadıkları bu kaybın da böylece sona ermesini bekliyor.

Birçok basın yayın kuruluşuna  mağduriyetlerini dile getiren bazı güvenlik görevlileri, ”Hükümetin kamuya hizmet vermekte olan, asıl işi yapan taşeron işçileri kadroya almasını beklediklerini. Şu an çalışmalar devam ediyor. DHMİ güvenlik personeli ile beraber çalışıyoruz ancak onlara göre çok az maaş alıyoruz. Her yıl girdi/çıktı yapılarak özlük haklarımız gasp ediliyor. Bu adaletsizlige bir an önce son verilmesini istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Bir önceki yazımız olan BİMER Şikayet Sorgulama Sayfası 2016 başlıklı makalemizde Başbakanlık, BİMER Şikayet Başvurusu ve Bimer Şikayet Başvurusu Formu hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.