Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Ceza Evleri Personeli İçin Mazeret Tayini Duyurusu

24 Temmuz 2015
Ceza Evleri Personeli İçin Mazeret Tayini Duyurusu

Ceza Evleri Personeli İçin Mazeret Tayini

Ceza Evleri Genel Müdürlüğü Bakanlık atamalı personeli için mazerete dayalı tayin duyurusu yayımlandı. Ceza infaz kurumu ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görevli personeller eşinin çalıştığı yere veya yakınına tayin sınırı olmaksızın naklen atanma talebinde bulunabilecekler.

T.C.
ADALET BAKANLIĞI
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Sayı : 34131527-903.02/3291/119375 23/07/2015
Konu : Bakanlık atamalı personelin mazeret ataması
……………………………CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA
Ceza infaz kurumlarında ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan bakanlık atamalı personelin 2015 yılı eş mazeretine dayalı naklen atama takvimi 05/12/2014 tarihli ve 34131527-903.02/5806/188036 sayılı yazı ile tüm teşkilata duyurulmuştur.
Bu itibarla; talepler arasında koordinasyonu sağlamak, personelin kurumlara dengeli dağılımını temin etmek amacıyla Genel Müdürlüğümüzce bakanlık atamalı personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 26’ncı maddesi gereğince kurumlar arası eş mazeretine dayalı naklen atanma taleplerinin değerlendirilmesi düşünülmektedir.
Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personel, eşinin çalıştığı yere veya yakınına tercih sınırı bulunmaksızın naklen atanma talebinde bulunabilecektir.

Bakanlık Atamalı Personelin Eş Mazeretine Dayalı Naklen Atanma Esasları:

1. Aday memur olup olmadığına bakılmaksızın 01.09.2015 tarihi itibariyle memuriyette bir yılını doldurmuş olmak gerekmektedir.
2. Görev yapılan yere atanmadan önce var olan bir mazerete dayalı olarak naklen atanma talebinde bulunulamayacaktır.
3. Eşin 08/06/1984 tarihli ve 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı kuruluş ve görevlerin hakkında kanun hükmünde kararnameye tabi bir kurumda memur statüsünde görev yapması gerekmektedir.
4. Eşin özel sektörde çalışıyor olması nedeniyle Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 26’ncı maddesine göre nakil talebinde bulunamayan ya da talepte bulunup da talebi uygun görülmeyenlerin durumu ayrıca değerlendirileceğinden, ilgililerin mazeretlerini belgelendirmek suretiyle ekteki formu doldurmaları ve mazeretlerine ilişkin belgeleri (eşi özel sektörde çalışanlar için işyerinden alınacak belge, sigorta prim belgesi, işyeri kendi adına kayıtlı ise vergi levhası sureti) başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.
5. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonucu ataması yapılan personelin bulundukları kurumda 2 yıl hizmet süresini tamamlamış olması gerekmektedir.

Eş durumu nedeniyle naklen atamalarda istenecek belgeler;

a- Dilekçe,
b- Eşine ait görev belgesi
c- Aile nüfus kayıt örneği,
d- Eşi özel sektörde çalışanlar için işyerinden alınacak belge, sigorta prim belgesi, işyeri kendi adına kayıtlı ise vergi levhası sureti.

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

03-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında başvuruların alınması, 10-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
Bilgi edinilmesini, keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumları müdürlükleri ve denetimli serbestlik müdürlüklerindeki tüm merkez atamalı personele tebliğ edilmesini rica ederim.

 

 

 

 

 

 

Enis Yavuz Yıldırım
Hâkim
Bakan a.
Genel Müdür

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ceza Evleri Personeli İçin Mazeret Tayini Duyurusu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.