Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Balkonlarına 90 Milyon dolarlık Gergadan Böceği Kondu

9 Temmuz 2015
Balkonlarına 90 Milyon dolarlık Gergadan Böceği Kondu

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde inanılmaz bir olay yaşandı. Ortalama değeri 90 Milyon dolar olan ”Gergedan Böceği” olarak adlandırılan nadir olarak bulunan yurt dışında çok yüksek fiyatlara satıldığı için koruma altında olan dünyanın en güçlü böceği Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ilçenin Esentepe mahallesinde yaşayan Özdil ailesinin balkonuna sahur vaktinde kondu.

İhlas Haber Ajansına açıklama yapan aile gergedan böceğiyle ufak bir zarar görmemesi için sürekli ilgilendiklerini belirten Adil Özdil böceğin sahur vaktinde kendilerine misafir olarak geldiğini, böceği ilk gördüklerinde ne olduklarını anlayamadıklarını, internetten araştırma sonucunda sadece Asya Kıtasında ormanlık alanlarda ve sıcak iklimlerde yaşayan böcek olduğu bilgisini edindiklerini anlattı.

 

”DEĞERİ ORTALAMA 90 BİN DOLAR”

Adil Özdil’in daha başka araştırmalarına göre yurtdışında hobi olarak besleyenlerin olduğunu, değerinin ortalama 90 bin dolar olduğu.  Diş fırçasıyla böceği özenle temizlediklerini belirten Özdil, bu böceğin kendi ağırlığının yüzlerce katını taşıyabildiğini, ilgilenen üniversite öğrencileri olursa inceleme yapabileceklerini belirtti.

Yüksekova belediyesinin veteriner hekimlerinden Hekim kaçan böceğin yapısal özelliğinden dolayı Gergedan Böceği olarak adlandırıldığını, nadir bulunmasından dolayı illegal olarak satışının gerçekleştiğini söyledi. Böyle bir türün doğaya bırakılmasının en uygun yapılması gereken olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Balkonlarına 90 Milyon dolarlık Gergadan Böceği Kondu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.