Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Babadan Oğula Tapu Devir Masrafı 2016

1 Nisan 2016
Babadan Oğula Tapu Devir Masrafı 2016

Babadan Oğula Tapu Devir Masrafı 2016

Dükkan ev yada her hangi bir gayrimenkul gibi taşınamaz mülklerinizi kendi ailenizden birine oğlunuza yada kızınıza her hangi bir aile ferdine tapunuzun devrini yapabilmektesiniz. Eşinize çocugunuza veya kızınıza yapabileceğiniz bu devir işlemlerinde kanunlar esas alınarak hazırlanmış belli başlı kurallar bulunmaktadır.

Babadan Oğula Tapu devri için iki değişik yol bulunmaktadır. Bunlardan birtanesi Babanın oğluna kendi üzerinde olan tapuyu bağış yolu ile vermesidir. Elbette bağış yapılarak devredilen gayrimenkullerin har bedellerinin yüksek olmasından dolayı yapılmış olan devir işlemi satış olarak beyan edilerek ödenen yüksek miktardaki harçları daha az ödemektir.

Babadan Oğula Tapu Devri İçin Gerekli Evraklar

-Bağış yapılacak gayrimenkule ait tapu senedi,

-Bağışı Kabul eden ve bağışlayana ait fotoğraflı nüfus cüzdanları,

-Bağışı kabul edenin iki adet Bağışlayanın bir adet, son altı ay içinde çekilmiş fotoğrafları.

Akitte taraflardan biri veya ikisi vekil, vasi, kayyım ve kanuni temsilci ile temsil edilecek ise, ayrıca temsile ilişkin belge,söz konusu taşınmaz mala ait, ilgili Belediyeden Emlak beyan değerini gösteren belge oluyor.

Satışta gerekli belgeler:

1. Satıcıdan tapuda satış için gerekli evraklar..

– 1 Resim

– Tapu aslı veya fotokopisi

– Tapu işlemlerini emlakçı yapacaksa vekaletname (Emlakçı Adına)

– Nüfus Cüzdanı (T.C. Kimlik Numaralı) aslı ve 1 adet fotokopisi

– Vergi borcu yoktur yazısı (belediyeden) (belediye vergi borcu çıkaracak olursa, varsa geçmiş döneme ait ödendi makbuzları belediyeye ibraz edilmelidir.)

2. Alıcıdan tapuda satış için gerekli evraklar..

– 2 Resim

– Nüfus Cüzdanı (T.C. Kimlik Numaralı) aslı ve 1 adet fotokopisi

– T.C. Kimlik Numarası

– Tapu işlemlerini emlakçı yapacaksa vekaletname (Emlakçı Adına)

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı 800 İcra Katibi Alımı 2016 başlıklı makalemizde 2016 icra katibi alımları, adalet bakanlığı ve adalet bakanlığı icra katibi alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Babadan Oğula Tapu Devir Masrafı 2016 Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.