Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Ayda 12 bin tl Maaşla 80bin Kişi Aranıyor!

6 Temmuz 2015
Ayda 12 bin tl Maaşla 80bin Kişi Aranıyor!

30 Haziranda yürürlüğe giren, Tehlikeli madde sevkiyatı, üretimi ve depolama gibi işlemler yapan yapan firmaların en az bir adet danışman içermesi gerekliliği kapsamında 80 bin kişiye istihdam sağlanacağı açıklandı. Tehlikeli Madde Güvenliği Danışmanlığı ismi verilen ve işe minimum 2000-2500tl ile başlayan bu kişilerden ülkemizde sadece 500 sertifikalı çalışan var. Bir tehlikeli madde güvenliği danışmanı en fazla 5 firma ile beraber çalışabiliyor ve ister kişisel ister başka bir firmaya bağlı olarak işlerini yürütebiliyorlar. Danışman olmak için, 4 yıllık üniversite mezunlarının bölüm ayrımı olmaksızın kursa katılıp Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı sınavdan 70 ve üzeri puan almak gerekiyor. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı, sınavı Türkiye’de ilk kitap açık girilen sınavdır.

Kaynak: editör.

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.