Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır

24 Ocak 2016
Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır

Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır

Bir çok insan tarafından merak edilen konuların başında gelen AGİ kimler alabilir kimlere verilmez ? Bu konu için sizleri aydınlatacak bilgiler vereceğiz. 2016 yılının gelişi ile bildiğiniz gibi asgari ücret bin 300 liraya yükseldi. Asgari ücrete yapılan zamlar konuşulurken Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır? en çok merak edilen konulardan biri olarak ön plana çıkmış durumda. AGİ yaklaşık yedi yıldır ödenen ve sürekli deiğişikliklerle gündeme gelen bir uygulamadır.

Peki Asgari geçim indirimi uygulamasının nedir neden bu uygulamaya ihtiyaç oldugunu merak edenler illaki vardır. Asgari ücret ile geçimini sağlayan insanların, ödemek zorunda oldukları vergilerin bir bölümünden muaf olmalarını sağlar.  Özetlenecek olursa asgari ücretli çalışanları korumak için çıkarılan bir kanundur. Asgari Geçim İndirimini alabilmek için öncelikle 16 yaşını geçmiş ve sigortalı işte çalışmak ve asgari ücret almak gerekiyor.

Bu bahsettiğimiz şartları yerine getiren çalışanlar Asgari Geçim İndirimden yararlanabilmektedir. AGİ de belli başlı bazı kurallar mevcuttur. Örnek verecek olursak anne ve babasının geçimini sağlamak için çalışanlar vardır,  Peki Asgari Geçim İndirimi ücreti hesaplaması yaparken anne ve baba da dahil ediliyormu ? AGİ hesaplaması sadece çalışanın eş ve çocukları için yapılır anne baba veya kardeşler AGİ den muaf tutulurlar. Asgari Geçim İndirimi hesabı yapılırken Aile durumu çocuk sayısı ve diğer durumlar hesaplanarak miktar belirlenir.

Bir önceki yazımız olan Dizi Ve Film Setlerinde İş İmkanları 2016 başlıklı makalemizde Dizi Setleri İş İlanları 2016, Dizi Setlerinde Çalışacak Eleman Alımı İlanları 2016 ve Dizi Setlerinde Kameraman Olarak Çalışmak hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Asgari Geçim İndirimini Kimler Alır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.