Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

Arefe Günü Kamu Çalışanlarına Tatil

10 Temmuz 2015
Arefe Günü Kamu Çalışanlarına Tatil

Kamu kuruluşlarında çalışan vatandaşlara arefe gününe denk gelen 16 Temmuz 2015 tatil edildi.

Gerekçe olarak ise : 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2. maddesi gereğince dini bayram tatilleri arife günü saat 13:00’ten itibaren başlar denildi.

Şeker Bayramı bu yıl 17 Temmuzda. Kamu çalışanları normalde 16 Temmuz saat 13:00’ten itibaren idari izinli sayılacaktı. Başbakanlık tarafından verilen kararla, yarım günü daha izin saymıştır.

Bu işlemden dolayı, kamu çalışanları 16 Temmuz’da idari izinli sayılacaktır. Fakat kamu kurumları zorunlu hizmetler için asgari sayıda eleman bulundurmak zorunda kalacaklar.

Başkanlık Tarafından Yapılan Resmi Açıklama:

DUYURU

Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu 16 Temmuz Perşembe günü Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların yarım gün izinli sayılmasını ilişkin yazıyı imzalamıştır.

Buna göre, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, Ramazan Bayramı’nın arifesi 16 Temmuz 2015 Perşembe günü idari izinli sayılacaktır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Arefe Günü Kamu Çalışanlarına Tatil Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.