Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

Ali İsmail KORKMAZ’ın Katilleri!

12 Temmuz 2015
Ali İsmail KORKMAZ’ın Katilleri!

 Ali İsmail Korkmaz’ın iki yıl evvel Gezi Parkı direnişinde katil siviller ve polisler tarafından dövülerek öldürülmesi olayıyla ilgili  Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetimi basın açıklamasını duyurdu. Açıklamada, “Bizler Ali İsmail’in ve Haziran Direnişinde yitirdiklerimizin acısını unutmayacağız, KORKMAZ’ın katilleri elbet dışarlarda bir yerdeler, korku içinde kalmaya devam etsinler ALİ İSMAİL KORKMAZ!! ” sözleri yer alıyordu.

 

BASINA VE KAMUOYUNA

Ali İsmail Korkmaz, AKP’ye yönelik süren barışçıl protesto eylemlerinde katil sopalı, coplu, silahlı, biber gazlı siviller ve polisler tarafından 2 yıl evvel 10 Temmuz’da acımasızca dövülerek öldürüldü.

AKP nin diktatör rejimine; “Nefes almak istiyoruz” tepkisini gösteren KORKMAZ da aynı diğer yoldaşları Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük gibi direnişe çıkmış, hükümetin halka saldırısına karşı çıkmıştır.

Halkla birlikte olan omuz omuza direnen Ali İsmail’e Erdoğanın sokağa salmakla tehdit ettiği faşist güruh, saldırdı

Ali İsmail Korkmaz günlerce, aylarca direndi.

10 Temmuz günü’da onu kaybettik

Korkmaz daha çok gençti, 19 yaşındaydı.

Ama Ali İsmail 19 yaşında bu halka zulme boyun eğmeyerek büyük bir direniş mirası bıraktı.

Hükümetin tehditlerine, baskılarına, saldırılarına direndi, sokağa çıktı gerici faşist diktatörlüğe her zaman baş kaldırdı.

Bu mirasımıza her zaman sahip çıkacağız.

Gezi Direnişimizde canımızın yandıklarını unutmadık, unutturmayacağız, onlar korksun ALİ İSMAİL KORKMAZ!

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Ali İsmail KORKMAZ’ın Katilleri! Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.