Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

Adalet Bakanlığı 800 İcra Katibi Alımı 2016

1 Nisan 2016
Adalet Bakanlığı 800 İcra Katibi Alımı 2016

Adalet Bakanlığı İcra Katibi Alımı 2016

Adet Bakanlığı 2016 yılı içerisinde farklı pozisyonlarda çok sayıda personel alımı yapacağını Bu linkte 2954 kişiyi işe alacağını ilan etmişti. Adet Bakanlığı alım yapacağı personeller den 800 kişilik icra katibi alımı yapacağını duyurmuştur. Adalet bakanlığı alım yapacağı personeller için genel ve özel şartlar belirlemiş olup bu şartları yerine getiren adaylardan 800 kişi icra katibi olarak görevlendirilecek.

İcra Katibi Alımı için istenen şartlar.

– Türk vatandaşı olan adaylar,
– En az lise mezunu olan adaylar,
– Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olan adaylar,
– Yapılan denetimler sonucunda, hakkında düzenlenen raporların olumlu olması,şartlarını taşımaları gerekmektedir.
– Bakanlık merkez veya taşra kadrolarında fiilen en az bir yıl zabıt kâtibi olarak görev yapmış olmak, (müracaatta bulunacakların asîl memurluğa atanma tarihinden itibaren fiilen 1 yıl süre ile zabıt kâtibi olarak görev yapmaları gerekmektedir

Başvuruda İstenilen Belgeler:

– İcra kâtipliği sınavı başvuru formu ile birlikte sınav birimine veya sınav evrakının ilgili sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat edeceklerdir.
– Mahalli Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınarak sunulacak başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün DYS üzerinden ve fiziki olarak acele posta servisiyle (APS) ilgili sınav birimine gönderilecektir.
-Adaylar sınav izni verilen mahallerden yalnızca birine başvuru yapabileceklerdir. Görev yeri dışında farklı bir komisyon bünyesindeki mahal için de başvuru yapılabilecektir.

Başvuru klavuzu için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanlığı 2.954 sözleşmeli personel alacak başlıklı makalemizde 2016 nisan ayı memur alımı, 2016 nisan ayı personel alımı ve adalet bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.