Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ocak 2018, Pazartesi

5 Bin Özel Hareket Polis Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

30 Eylül 2015
5 Bin Özel Hareket Polis Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

5 Bin Özel Hareket Polis Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Merhaba değerli okurlarımız 15.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine,Özel Harekat branşında polis memuru olarak yetiştirilmek üzere (5000) erkek, aday asıl olarak alınacaktır.15. Dönem olarak POMEM’lerde Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere alınacak adayların başvuru-seçme ve değerlendirme sınavları, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliği ve Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği kapsamında hazırlanmıştır.
Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Emniyet Genel Müdürlüğünün emirleri doğrultusunda değiştirilebilir.

SINAV TAKVİMİ

İnternet Üzerinden Ön Başvuru Tarihleri :30 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015

Başvuru Ücreti Yatırma Tarihleri :2 Ekim 2015 saat:09:00’dan 9 Ekim 2015 saat:17:00’a kadar.

Adayların Sınav Yeri ve Tarihlerinin İnternetten İlan Edilmesi :12 Ekim 2015 (https://sinav.pa.edu.tr)

Adayların Başvuru ve Sınav Merkezlerine Şahsen Başvuru-Evrak Teslimi ile Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Tarihleri :15 Ekim 2015 – 27 Ekim 2015 tarihleri arasında

Sınav Sonuçlarının İlanı :(https://sinav.pa.edu.tr) duyurulacaktır.

ALINACAK ÖĞRENCİ SAYISI (KONTENJAN)

15.Dönem olarak POMEM’lere (5000) Erkek , aday alınacaktır.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları , o yıl belirlenenkontenjanın dışında tutulurlar.

 

ADAYLARDA ARANILACAK NİTELİKLER

POMEM’lere başvuru yapacak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

 

b) Lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından

kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

 

c) KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak,

(2014- 2015 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (50,000) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

 

ç) Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için , (c)

bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, ( Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2014-2015 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (40,000) taban puanı almış olmak.)

 

d) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek …. adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1986 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak)

 

e) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

f) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak ,

 

Detaylar:

http://sinav.pa.edu.tr/index.html

 

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı İşçi Alımı Yapan İnşaat Firmaları başlıklı makalemizde 2015 yurtdışı alımları, afganistan İşçi alımı ve eleman alımı yapan İnşaat firmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.