Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017 Referandum Sandık Görevlisi Başvurusu

6 Şubat 2017
2017 Referandum Sandık Görevlisi Başvurusu

2017 Referandum Seçimleri İçin Sandık Görevlisi Başvurusu

Meclisten 330 “Evet” oyu alarak kabul edilen anayasa değişikliği teklifinin, halk tarafından onaylanıp, onaylanmayacağı için yapılacak oylama günü belirlendi. 2 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan referandumda, 18 maddenin değiştirilmesi talebine meclisten evet oyu alan anayasa değişikliği teklifinin, halk tarafından onaylanıp, onaylanmayacağı belli değil. Referanduma sayılı zaman kala, referandumda sandık görevlisi olmak isteyenlerin de başvuru yapması şimdiden gerekiyor. Sandık görevlisi olmak için nereye başvurulur ve ne yapılmalıdır diyorsanız, sandık görevlisi olmak için başvurabileceğiniz iki yer bulunmaktadır.

Sandık Görevlisi Olmak İçin Yüksek Seçim Kurulu’na Başvurmak

Bazı kişiler, siyasi partilerin hiçbirine üye olmayabilmektedir. Eğer hiçbir siyasi partinin üyesi değilseniz, referandumda sandık görevlisi başvuru için Yüksek Seçim Kurulu’na başvurabilirsiniz. Bulunduğunuz ildeki Yüksek Seçim Kurulu’na giderek, başvurunuzu hemen yapabilir ve sandık görevlisi olmak için başvuru yapabilirsiniz.

YSK sandık görevlisi olmak isteyen kişiler için, başvuru yapmak için ilk tercih edilen yer olmaktadır. Yüksek Seçim Kurulu üzerinden yapılan başvurular, daha hızlı ve çabuk olmaktadır. Buradan başvuru yaptıktan sonra, cep telefonunuza, sandık görevlisi olursanız, mesaj yolu ile bildirim yapılacaktır.

Sandık Görevlisi Olmak İçin Siyasi Parti Aracılığı ile Başvurmak

2 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan referandumda, sandık görevlisi olabilmek için yapacağınız başvuru yollarından biri de üyesi olduğunuz siyasi parti üzerinden başvuru yapmaktır. Üyesi olduğunuz siyasi partinin il ve ilçe merkezlerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Referandum sürecinde sandık görevlisi olarak yer alıp almadığınızı, sandık görevlisi sorgulama kısmından bulabilirsiniz. Sandık görevlisi olarak yer aldığınızda, başvuru formunu doldururken vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden sizlere ulaşılacaktır. Cep telefonunuza mesaj olarak, sandık görevlisi olduğunuz sandığın numarası ve nerede sandık görevlisi olacağınıza dair bilgiler yollanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Ocak Ayı Önemli Günler başlıklı makalemizde 2017 ocak belirli gün ve haftalar ve 2017 ocak önemli günler hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.