Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017 Ocak Ayı Önemli Günler

2017 Ocak Ayı Önemli Günler

2017 Ocak Ayı Önemli Günler ve Haftalar

Ocak ayı her yıl onlarca özel günü insanlara sunmakta ve yıl başının da sahibi olan bu ay genel olarak coşku ile geçmektedir. Birçok özel ve anlamlı güne sahip olan bu ay ile yine dopdolu bir 2017 Ocağı yaşayacağız.

2017 ocak ayı önemli günler söz konusu olduğunda şüphesiz ilk akla gelen yılbaşı olmaktadır. Dünya genelinde birçok insanın sevdikleri ve ailesi ile coşku içinde kutladığı bir gecenin ertesi sabahı olmaktadır. 1 Ocak 2017 tarihi ile yine insanlar evlerinde coşkulu bir şekilde zaman geçirebileceklerdir. Bir Ocak tatil olan günlerden olduğu içinde insanlar tarafından beklenen günlerin başında gelmektedir.

Genel olarak Ocak 2017 ile bizleri tekrar beklemekte olan ocak ayı özel günleri,

1 Ocak Yılbaşı

Miladi takvimin başı olan bugün yeni yılın ilk günü olmaktadır.

1 – 7 Ocak Veremle Savaş Eğitimi Haftası

Bu özel günler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Veremle Savaş Eğitimi Haftası olarak belirlenmiştir. 1947 yılında kabul edilen bir yönerge dahilinde halen bu hafta geçerliliğini sürdürmektedir.

7 – 14 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası

Yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen bu özel günler Enerji Tasarrufu Haftası olarak nitelendirilmektedir.

7 – 13 Ocak Beyaz Baston Haftası

Görme engelli insanları unutmamak ve onlara duyulan saygıyı göstermek amacıyla bu tarihler arasında Beyaz Baston Haftası yer almaktadır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Bu özel günde gazeteciler unutulmamış ve çalışma işlemini sürdüren gazetecilere atıfta bulunulmuştur.

26 Ocak Dünya Gümrük Günü

27 Ocak Osmanlı Haftası

27 Ocak 1299 yılında Osman Gazi tarafından kurulmuş ve uzun yıllar hakimiyetini sürdürmüş olan Osmanlı Devleti için bu özel gün itibariyle Osmanlı Haftası olarak atfedilmiştir.

Bir önceki yazımız olan BES Zorunlu Emeklilik Sistemi Nedir? başlıklı makalemizde bes, bireysel emeklilik ve bireysel emeklilik 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2017 Ocak Ayı Önemli Günler Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.