Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2017 Emekliye Promosyon Ne Zaman Verilecek?

18 Şubat 2017
2017 Emekliye Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emekliye Promosyon Ne Zaman?

Geçtiğimiz yılın Ramazan Bayramından beri emekliler emekli maaşı aldıkları bankadan promosyon bekliyorlardı.

Önce yeni yıla yetişeceği düşünülen promosyonların, daha sonra 2017 emekli maaş zamları ile birlikte alınacağı bekleniyordu. Bakanın yaptığı açıklama Şubat ayında verileceği yönünde oldu ancak bu sefer de özel bankalarla daha imza atılmadığının bahane edilmesi, Mart ayına ertelendiğini duyurdu.

Emeklileri oldukça fazla sinirlendiren bu durum, özellikle aylardır beklenti içinde olanları daha fazla strese soktu.

Emekli Promosyonları Ödemesi

Emekli promosyonları, muhtemelen Nisan ayındaki seçimlerin hemen öncesinde ödenecek. Yani emekliler Mart ayında da kesin bir beklenti içine girmemeli. Çünkü geçtiğimiz bahar ayından beri emeklilere promosyon müjdesi emeklilerin kursağında kalıyor.

Birçok kişinin artık promosyonları istemediği ve çocuk gibi kandırıldıklarını ifade ettiği bu durum söz konusu olduğunda, özellikle kışın yükselen faturaları ödeme hayali kuran emeklinin hayali yine bahara kaldı. Artık umudu kesen emekliler, promosyon denildiğinde gerginleşip sinirlenmeye başlıyorlar.

Çalışanların da bazı bankalardan aldığı promosyonlar, her yıl verilmiyor ve biraz da keyfi bir süreç içinde emekli ve çalışanlara veriliyor. Özel bankalar için hala görüşmeler devam ediliyor.

Özel Bankalar Zaten Veriyordu

Özel bankaların emekli maaşını taşıyan müşterilerine özel olarak düzenlendiği promosyonlar 300 TL nakit, çeyrek altın gibi hediyelerle teşvik ediliyordu.

Ancak şimdiki durum dikkate alındığında, bu miktarların artıp artmayacağı konusu gündeme geldi. Kimi bankanın 900 liraya kadar promosyon vereceği söylenirken, bazı bankalar içinse bu miktarın fazla olacağı konusu gündeme geldi.

Emekli maaşını yıllardır aynı bankadan alanlara yönelik yapılan bir uygulama olmazken,  3 yıl aynı bankada kalma sözüne promosyonlar verilecek. Yani emekli promosyonları 2017 yılında verilecek ama bu miktar her yıl verilmeyecek.

Bir önceki yazımız olan 2017 Referandum Sandık Görevlisi Başvurusu başlıklı makalemizde 2017 referandum seçimi sandık görevlisi, 2017 sandık kurulu ücretleri ve referandum sandık görevlisi 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2017 Emekliye Promosyon Ne Zaman Verilecek? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.