Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016’da Askerlik Süresi Kısalacakmı

13 Aralık 2015
2016’da Askerlik Süresi Kısalacakmı

2016’da Askerlik Süresi Kısalacak Mı? 2016 da Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Askerlik Kaç Aya Düşecek? Kısa Dönem Askerlik Kaç Ay Olacak?

Merhaba değerli okurlarımız. Bedelli askerliğin Bin Euro a düşmesinin ardından her kesin merak ettigi bir konuda gündeme geldi. Askerlik süresi kısalıyor mu? Askerlik süres, düşecekmi, Uzun dönem askerlikte şartlar neler ? Erken seçim sonrasında bir çok seçim vaadi konuşulmaya başlandı. Bu vaatlerden askerlik süresi için her hangi bir değişiklik olacakmı herkez merak etmeye başladı. Zorunlu askerlik maddesinde bir degişiklik olacakmı merak konusu. Askerlik görevi yaklaşan tüm asker adayları bu konuyu merak etmeye başladı.

Söylentilere göre askerlik 6 aya indirilecek, CHP  vaatlerinde ise Üniversitelerde eğitim gören ögrenciler askerliklerini yaz tatillerinde yapabilecekler, Askeri harcamalara kısıtlamalar getirilecekti fakat bu vaad seçimlerde CHP nin başarısız olması ile askıda kaldı.

Önceki dönemde  18 ay olan askerlik  daha sonra 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık ise 13 aya, 8 ay olan kısa dönem askerlik ise 6 aya düşürülmüştü. Bu süre daha sonra da 3 ay daha kısaltılmış ve 2014 yılında 12 aya düşürülmüştü. Fakat şuan için Askerlik süresinin düşürülmesi için her hangi bir girişim yok.

Bir önceki yazımız olan DHMİ Taşeron İşçilere Kadro Verilecekmi ? başlıklı makalemizde 2016, başvuru şartları ve bugünkü ilanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016’da Askerlik Süresi Kısalacakmı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.