Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Aralık 2017, Pazar

2016 Memur Maaş Zamları

18 Aralık 2015
2016 Memur Maaş Zamları

2016 Memur Maaş Zamları

Tüm Memurların merak ettiği gün sonunda geldi. Erken seçim öncesi  vatandaşlara büyük vaatlerde bulunan  Başbakan Ahmet Davutoğlu, tarihi bir rekor ile kazanılan seçimlerin sonrasında ilk adım olarak  asgari ücret tartışmalarına son noktayı koydu.

Asgari ücret zammı ile ilgili somut adımlar atan Başbakan Davutoğlu, seçim vaadleri arasında yer alan emeklilere güzel haberler verdi ve seyyanen verilecek zam onayı aldı. 2016 yılı itibariyle yüzbinlerce emekli maaşlarında hem seyyanen zammı alacak hem de 6 aylık  enflasyon zammı alacak. Böylelikle emeklilerinde yüzü yeni yılda gülecek.

Yeni yıl itibari ile Hükümet tarafından yapılan bilgilendirmede asgari ücret zammı Brüt olarak 1655 Tl olacak. 2016 yılında yapılacak olan bu zamlar sonrasında memur maaşlarında da iyi bir artış yaşanacak diyebiliriz. Yapılmış olan  toplu sözleşmelere göre memur emeklilerine % 11,5 oranında bir zam  alacak. Hükümet böylelikle 1 Kasım seçimleri sonrasında verdiği vaadleri bir bir yerine getirmeye başlamış oldu.

Bir önceki yazımız olan 2016'da Askerlik Süresi Kısalacakmı başlıklı makalemizde askerlik, askerlik düşecek mi ve askerlik süresi artacak mı hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016 Memur Maaş Zamları Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.