Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Aralık 2017, Cumartesi

2016 KPSS Sınavı Ne Zaman

2016 KPSS Sınavı Ne Zaman

2016 KPSS Sınavı Ne Zaman

2016 yılı geldi gelecek derken ocak aylarının son günlerine doğru yaklaştık. Çift yıl olan 2016 yılın’da hangi KPSS sınavları ve sınav tarihleri şimdiden merak konusu oldu. Peki 2016 da hangi KPSS sınavları yapılacak, KPSS sınav tarihleri nelerdir ? İşte detaylar…

2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) yi merakla beklemekte olan engelli mumur adayları için beklenen haber geldi. Verilen bilğide EKPSS sınavı Nisan ayın’da yapılacak. İlk başcurular şubay ayında başlayım mart ayında bitecektir.

Çift yıllarda yapılan KPSS

Çift yıllarda yapılan Kamu personel seçme sınavlarına lisan, önlisans ve lise mezunları katılabilmektedir. Çift yıllarda yapılan KPSS sınav puanları A ile B gurubu ve öğretmen atamaları için kullanılır. dilerseniz puan türlerini inceleyelim.

A Grubu için KPSS

A grubu meslekler müfettişlik, uzmanlık, kaymakamlık gibi meslek dalları için yapılan sınavdır detaylar için Tıklayınız

B grubu için KPSS

Öğretmenlik ve a grubu meslekler haricindeki memurluk kadrolarına B grubu kadroları denir. KPSS B gurubu kadrolar nelerdir detaylar için Tıklayınız

Tüm ayrıntılar için Tıklayınız

 

Bir önceki yazımız olan Polis Maaşlarına 580 Lira Zam başlıklı makalemizde 2016 Polis maaşları, emniyet hizmeti tazminatı hesaplama ve Polis maaşı kaç lira hakkında bilgiler verilmektedir.

resmin alt tagı

2016 KPSS Sınavı Ne Zaman Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!

 İş arayan ve İş verenlerin yaptığı tüm işlemler ücretsizdir. İskurr.gen.tr iş ilanı ekleyen veya iş arayan kişilerden hiç bir ücret talep etmez. İskurr.gen.tr 'nin ilan sahipleriyle hiç bir bağlantısı olmadığı gibi, yayınlanan ilanların doğruluğunu da taahhüt etmez. İskurr.gen.tr sadece ilanların yayınlanmasını sağlamaktadır. İskurr.gen.tr 'nin iş ilanları yayınlanan şirketlerle bir alakası yoktur. İş başvuruları ve ilanları güncel medya haberlerinden derlenmektedir. Kullanıcılarımızın kendi güvenlikleri için yorumlarda iletişim bilgilerini vermemeleri gerekmektedir. * Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan İskurr.gen.tr ve editörleri sorumlu tutulamaz.